Rozsądny wybór używanego samochodu

samochód używany prosto od dealera

O nowym samochodzie, marzy każdy Polak. Gdy już jest możliwy jego zakup, należy mądrze i dobrze się do niego przygotować. Źle dobrane auto, nie tylko nie zadowoli użytkownika, ale także może być bardzo niebezpieczne w czasie jego użytkowania.

Samochody używane Olsztyn – nie należy się spieszyć z zakupem

Poszukiwania mogą trwać naprawdę długo, bo nawet kilka miesięcy, lecz z wyborem auta nie należy się spieszyć. Jedyne co można zrobić to wybierać się na spotkania z lokalnymi sprzedawcami auto komisów lub salonów samochodowych, a następnie porównywać oferty.

Jak powinno wyglądać spotkanie ze sprzedawcą?

Przede wszystkim nie należy się spieszyć. Jest to najgorsze co można zrobić. Do zakupu należy podejść powoli i spokojnie. Przecież auto ma służyć długi czas, więc musi zostać dokładnie sprawdzone. Najlepiej, aby zostało poddane badaniu na stacji diagnostycznej lub zostało sprawdzone przez znanego nam mechanika.

Przed zakupem używanego samochodu, należy dokładnie zapoznać się z historią auta. Bardzo ważne jest kto tym samochodem wcześniej się poruszał, a także ile przebyło kilometrów. Handlarze często stosują różne popularne historyjki, gdzie auto miało jeździć tylko do kościoła, czy do sklepu raz w tygodniu, lecz nie należy w nie wierzyć. Przebieg powinien być dokładnie udokumentowany i poparty stanem technicznym auta.

Należy zapytać o książkę serwisową, która pozwoli na zapoznanie się z historią napraw samochodu. Oczywiście starsze auta mogą posiadać kilka rys i zadrapań i jest to całkowicie normalne, ale gdy odkryje się, że samochód uczestniczył w poważniejszym wypadku, należy odstąpić od zakupu. Może się okazać, że jest to składak, złożony z kilku aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *